Results 1 to 5 of 5

Thread: Surub suport etrier (port etrier)

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Avensis 2.0 D4D, 2003

Surub suport etrier (port etrier)

Salutare,

Doresc sa imi schimb discurile de frana de pe spate pe un Avensis T25 2.0D4D si am reusit "performanta" de a strica un surub de la port etrier. Am gasit codul piesei respective (90105-10404), dar nu il gasesc nicaieri la noi in tara. Din cate vad, e vorba de un surub M10 cu pasul fin (1.25), dar banuiesc ca nu orice surub din magazinele de bricolaj se poate pune, avand in vedere ca e un element de siguranta totusi.

Va rog sa ma indrumati de unde as putea cumpara acele suruburi, le-as schimba pe toate 4 cu aceasta ocazie ca sunt foarte ruginite.

Membru junior kornell's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Lexus IS200 / Toyota Avensis 2.0 D4 VVT-i
    Cauta la dezmembrari. Le poti curata pe celelalte cu o perie de sarma si se fac ca noi. Daca vrei nou mergi la un magazin mare de piese auto si intreaba, sau in cel mai rau caz la o reprezentanta. Daca simti ca sunt vechi si ruginiti etrierii recomand o reconditionare. Eu am facut pe spate si sunt ca noi.

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Avensis 2.0 D4D, 2003
    @kornell suruburile actuale a trebuit sa le tai, nu se desfaceau nici cu slujbe pe partea stāngă. La dezmembrari nu am găsit in Targu Mures. O sa incerc la alte magazine de piese auto, la care am īntrebat au zis ca nu pot aduce.

Super Moderator
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla 1.6 2014
    Comanzi pe toyoshop.ro. Baietii le aduc sigur. Pana iti vine comanda pui ce suruburi gasesti.

Membru junior kornell's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Lexus IS200 / Toyota Avensis 2.0 D4 VVT-i
    Incearca si pieseauto.ro
    Faci cerere cu ce iti trebuie si primesti oferte de la mai multe dezmembrari