Results 1 to 4 of 4

Thread: TOYOTA Corolla Hatchback HYBRID 2021 2.0 Exclusiv +Gr

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    COROLLA HATCHBACK EXCLUSIVE PLUS GR SPORT

TOYOTA Corolla Hatchback HYBRID 2021 2.0 Exclusiv +Gr

Salutare tuturor!

Acest Thread se adreseaza posesorilor de Corolla hatchback, motor M20A-FKS 2.0L Engine pus pe generațiile 2019-......"prezent".

Consider ca echiparea nu este cea mai importantă deoarece in tehnic cu mici excepții sunt aceleași masini.

Am sa pun eu cateva date statistice si-mi doresc sa facem comparații între ele, sa discutam despre experiențele pe care le-a avut cu reprezentanțele/service-ul Toyota etc.

Personal nu am sa recomand Toyata NORD, ever! Nesieriosi, nu sunt promti si calitatea serviciilor lasa de dorit.

Eu, împreuna cu achiziția mașinii am optat contra a doua mii de lei pentru "Toyota Protect". Urma sa ridic masina tratata in prealabil la interior si exterior cu acesta solutie.

Nu mare mi-a fost mirarea sa constat ca acesta fusese tratata(daca a fost si cum nu cunosc) doar la exterior!. Mi-au spus ca nu au știut dacă doresc sa fie tratata si la interior. Evident o minciuna.
    Avand nevoie de masina, si neavand timp sa o mai las, am preluat-o asa, imi asum acesta vina.
    Evident service-ul pe garanție nu am sa-l fac la ei deși este foarte aproape de zona in care locuiesc. Eu personal am sa schimb uleiul si filtrul de ulei din 10.000 in 10.000 de Km, iar acum dupa rodaj o sa-l schimb pt prima data undeva pana in 7000km.

Voi ce experiențe ati avut cu reprezentantele Toyota?
    Cum se comporta si cat de multumiti sunteți de ea?

Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Viteza DATE.PNG 
Views:	29 
Size:	143.4 KB 
ID:	20020   Click image for larger version. 

Name:	Viteza pe o LUNA.JPG 
Views:	26 
Size:	212.0 KB 
ID:	20019   Click image for larger version. 

Name:	DATE LUNARE.JPG 
Views:	24 
Size:	214.5 KB 
ID:	20018   Click image for larger version. 

Name:	MERS ELECTRIC.jpeg 
Views:	22 
Size:	64.8 KB 
ID:	20017   Click image for larger version. 

Name:	Consum Lunar.jpeg 
Views:	22 
Size:	79.8 KB 
ID:	20016  

Forum Fan
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota C-HR hibrid,Hilux 2.4 D4D AT
    Nu prea are rost, intervalul standard de 15 k e ok. In plus motorul la celasi nr de km comparat cu o masina non hybrid are mai putine ore de functionare, e non turbo, nu are temperaturi extreme, injectie port deci nu te doare capul cu depuneri pe valve.

In rest apa paie si bataie... a mea are 50 k km ( motorul de 1.8 ce e drept si la intervalul revizie inca nu e negru complet, cea ce e absolut remarcabil, nu ca te poti baza numai pe culoare ca sa estimezi starea lui.. )

Membru junior Marius1982.11's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    C-HR Edizione Speciale
    Eu am fost o singura data la reprezentanta, cu programare pt verificare la primii 1000km. Mi-au zis ca nu stiu cand au timp de a mea, adica nu aveau nici un orizont cam cat voi sta acolo. Atunci la ce mai am programare????
    Imi iau zi de concediu sau uber(la 15km distanta) ca sa se scarpine ei cand vor avea timp? Asa ar trebui sa fie in mod normal sau sunt eu cu capul? E prima masina noua. Sper sa nu fie asa si la revizie ca imi pare rau de viitorul proprietar al masinii ca o se schimonoseasca ca unde am facut revizia, ca reprezentanta nu mai vede. O fac la service autorizat, daca gasesc unu sa nu ma trateze identic, iar pt testul de hibrid fac cumva si trec pe la ei.

PS: evident, am plecat de acolo in secunda 2. Totusi am si un job si alta treaba. Program de gravide au deci weekendul iese din discutie.

Forum Fan
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota C-HR hibrid,Hilux 2.4 D4D AT
    Asta e cam la toate reprezentantele, si prin Vest e la fel. O lasi dimineata si vii seara dupa ea...
    Daca insisti foarte mult, cateodata iti zic o ora anume, dar apoi numai dumnezeu stie de fapt cat stai sa astepti..
    Eu m-am resemnat pana la urma e doar 1 data pe an, aia e. Tot merg la reprezentanta pentru garantie si sa am un istoric, poate ajuta la revanzare.. sincer la cat de costisitoare sunt reviziile la Toyota nu stiu ce mare afacere e...
    In 5 ani dai minim 1500 de euro pe revizii nu stiu daca scoti 1500 in plus la revanzare ca vezi doamne are istoric complet...

Tags for this Thread