Results 1 to 5 of 5

Thread: Distributie 1.8 T25

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Avensis II 1.8

Distributie 1.8 T25

Buna seara.Am facut deja 250k cu motorasul de 1.8 si ma intrebam cand trebuie (daca trebuie!) schimbata distributia! Nu are zgomote,motorul merge ok,schimburile de ulei le fac la max 10k...

Membru senior
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Avensis 1.8 vvti
    1.8 si 250k am si eu cu a mea. De curios, acum 2 saptamani am deschis capacul de la supape ca sa verific lantul ->impecabil, ca nou. Deci daca nu auzi un zgomot din partea aia a motorului, in principiu n-ai ce umbla la el. Asta e unul din punctele forte la masina asta, lantul tine cat masina

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Avensis II 1.8
    Atunci e bine!..Am intrebat asta ptr. ca am citit,de exemplu, despre vestitul BMW E90 ca distributia se schimba pe la 150-200k...

Membru senior
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Avensis 1.8 vvti
    Uite am incarcat si filmarea: https://www.youtube.com/watch?v=sJ45...ature=youtu.be

Scuze pt calitate, nu sunt pasionat de upload-uri pe youtube Si trebuie sa-mi iertati si lenea de a da toate bobinele jos, dar am vazut ca se poate si asa )

Forum Fan
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota C-HR hibrid,Hilux 2.4 D4D AT
    Ala e cu totul alt tip de constructie. Se inspecteaza la fiecare 100k, pe la 4-500 k km se schimba.. in functie de rezultatele inspectiei..