Results 1 to 8 of 8

Thread: RAV4 Elagance HSD 2018

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Mitsubishi Lancer X Intense, 1.8, 2009 / Toyota RAV4-HSD Elegance, 2.5, 2018

RAV4 Elagance HSD 2018

In curand!

Click image for larger version. 

Name:	toyo.jpg 
Views:	72 
Size:	312.9 KB 
ID:	19421

Sper sa reusesc inmatricularea sapt asta.
    Varianta de dotare este Elegance, provenienta Suedia, km 23778, garantie 5 ani, an fabricatie 2018. Masina a venit cu roti de iarna noi (jante Dezent R18 si caucicuri noi Nexen WinGuard Sport2 SUV XL 235/55/R18) si de vara (jante Toyota si gume Bridgestone Ecopia 235/55/R18 care mai merg 2 sezoane).
    Masina este impecabila la interior, are presuri si tavita de cauciuc OE.
    Joi am programat-o la schimbul de ulei si sper ca pana atunci sa am si numerele.
    Va tin la curent cu noutatile si imediat ce ajunge la mine va merge la un detailing extrior sa protejam putin vopseaua care nu e cea mai rezistenta.
    Last edited by sab; 13-01-2020 at 06:26 PM.

Forum Fan paul-cristian's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Auris 1.6 benzina SOL
    Sa o folosești fără probleme! Cat ai dat pe ea?

Trimis de pe al meu BLA-L29 folosind Tapatalk
    CU TOYOTA

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Multumesc! 26300 euro pretul final dupa negociere de la kaizen auto. Maine duc actele la inmatriculari si sper ca pana seara sa am numerele.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Membru senior Mirq's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    C-HR
    Super, sa te bucuri de ea și eu as vrea o surioara mai mare la CHR. Poate varianta plug-in la anul

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk

Forum Fan paul-cristian's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Auris 1.6 benzina SOL
    Frumos preț. Sa ii faci neapărat casco și īți recomand firma Generali, un pic mai scumpi dar īn caz de belea servisarea lor este excelenta. RAV 4 este surioara mai mare fata de CHR.

Trimis de pe al meu BLA-L29 folosind Tapatalk
    CU TOYOTA

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Multumesc Mirq!

Am facut RCA la Genarali cu decontare directa (733 lei, BM8 mostenit de la lancer). O sa vad putintel mai tarziu daca se justifica Casco (in principiu masina sta in curte) sau daca ies prin oras am grija pe unde o las dar da, niciodata nu stii.
    Azi am lasat actele la inmatriculari si teoretic maine pe seara as putea avea numerele. Vineri cu siguranta.
    Maine merg sa schimb si uleiul (am luat eu ulei TGMO 0W-20 pt hibride si filtre OE, cost total 395 lei) plus ca trebuie activata garantia in sistemul Toyota din Ro. Vineri va beneficia de un plin de benzina si de cateva plimbari de dezmortire.

Si o poza cu morocanoasele impreuna:

Mai tarziu va spun si cum am ajuns sa cumpar RAV-ul

Toyota Addict mjustin's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    C-HR HYBRID
    Quote Originally Posted by sab View Post
    ...
    Maine merg sa schimb si uleiul (am luat eu ulei TGMO 0W-20 pt hibride si filtre OE, cost total 395 lei) plus ca trebuie activata garantia in sistemul Toyota din Ro. Vineri va beneficia de un plin de benzina si de cateva plimbari de dezmortire.

...
    Mai tarziu va spun si cum am ajuns sa cumpar RAV-ul
    Sunt curios de ce a fost nevoie sa faci acest pas. Era diferenta mare de pret fata de reprezentanta?
    Cand am facut revizia la C-HR NU mi s-a parut un pret exagerat la uleiul folosit 0W20.

P.S. Sa te bucuri de masina, o alegere inteleapta!

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Multumesc!
    Pret reprezentanta ulei 0w20 HSD 78 lei plus tva litrul. Eu l-am luat cu 50 lei litrul. Filtrul de aer OE 119 lei eu, 145 plus tva reprezentanta, filtrul ulei OE 43 lei eu, 58 plus tva reprezentanta. Eu zic ca e o oarecare diferenta de pret care nu cred ca merita sa intre in buzunarul reprezentantei. Asa am peocedat la toate masinile si cred ca am facut o economie considerabila in tot timpul asta.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk