Results 1 to 4 of 4

Thread: Problema livrare

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Dacia Logan

Problema livrare

Salut. De 2 saptamani mi-am achitat la reprezentanta un yaris hybrid. Actele erua facute, urma sa fac creditul la banca pentru masina. In prima faza reprezentatul vanzari mi-a spus ca masina va veni la finalul lui iulie, ca pe la mijlocul lui iunie sa fiu sunat si sa mi se spuna sa ma grabesc cu banii deoarece masina va sosi mai devreme si sa fie facturata. Cum banca de la care trebuia sa obtin creditul era transilvania si pe rol erau multe dosare, obtinerea creditului a durat o saptamana. Dupa ce am obtinut banii si am achitat masina, de doua saptamani in continuu consultatul vanzari ma tot amana cu masina desi ea este in curtea dealerului, ca s-a schimbat sistemul de facturare si ca trebuie implementat si ca nu se poate, si ma tot tine asa de doua saptamani: nu se poate din cauza sistemului, nu se poate din cauza sistemului. Are cineva mai multe detalii de ce dupa ce am livrat banii sa nu pot lua masina nici la doua saptamani dupa ce a fost adusa "pentru ca sistem nou nu se poate factura".

Membru junior Mirq's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    C-HR
    Protecția consumatorului.

Trimis de pe OnePlus 5T folosind Tapatalk

Membru senior
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Avensis T27 -2.2 DCat - Automata
    O factura nu se poate scrie cu pixul ? Trebuie sa fie emisa doar din "sistem"? Fiecare factura are un numar unic , semnaturi, stampile si este treaba reprezentantei cum o inregistreaza mai tarziu in sistem .
    Daca sistemul nu functioneaza oare cum factureaza celelalte lucrari, masini, piese si accesorii vandute ?
    Eu as cere sa vorbesc cu directorul acelei reprezentante ( a nu se intelege directorul de vanzari ) sa vedeti care sunt motivele reale ale intarzierii .
    Daca masina nu a fost inca livrata oare nu se poate rezilia contractul si sa va primiti banii inapoi ?

Toyota Addict Methane's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Auris TS Hybrid
    Depinde ce clauze are īn contract.
    Ai făcut credit auto sau credit de nevoie personale?
    Auris 2017 TS Hybrid
    Ex Auris '12 1.6 Unique Plus. Ex Yaris '08 1.3 Luna