Salutare tuturor!

E a doua oara cand cochetez cu Toyota, insa acum doresc sa conving consoarta sa isi schimbe masina cu un hibrid, iar Yaris-ul este varianta cea mai buna dpmdv.

Intrucat nu am mai mers cu vreun hibrid, am zis sa facem intai de toate un drive test pentru a vedea ce inseamna atat masina per ansamblu cat si ansamblul motor/cutie/tractiune. Evident ca am ajuns la dealer insa oamenii nu mai au pentru moment masina de drive test, asa ca mi-a venit ideea sa caut si sa vad aici, asa ca...

Pentru a nu mai lungi lucrurile, va intreb daca este cineva amabil si disponibil pentru o intalnire in vederea un mic drive test precum si o discutie ceva mai ampla raportat la masina - evident despre Yaris Hibrid

Astept pareri si idei in vederea satisfacerii acestei nevoi.

Totodata, pentru ca pe diagonala nu prea am gasit informatii pe forum (poate si pentru ca sunt nou aici), sunt curios de un consum de Bucuresti/regim de autostrada (130-140km/h pe bord), autonomie reala, consumabile, glitch-uri - daca exista, precum si alte informatii esentiale sau de avut in vedere pentru modelul in cauza.

Multumesc anticipat!