Results 1 to 4 of 4

Thread: montare aparat ultrasunetete contra pisici

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes

montare aparat ultrasunetete contra pisici

Salut,

Am un Auris Hybrid 2017 echipare Luna cu alarma de la toyota (VSS1).
    Am mari probleme cu pisicile la bloc si am cumparat un aparat cu ultrasunete care sa le tina la distanta de compartimentul motor (Kemo m175 - 12V 150ma).
    Momentan e in teste si vad ca rezultatul e super bun, l-am montat provizoriu alimentat de la o baterie pt UPS de 12v si 7A.
    Pentru instalarea definitiva as vrea sa folosesc 12v permanent de la bateria masinii sau varianta cea mai eleganta dar care nu stiu cum sa o realizez, de a avea 12v in momentul in care masina e oprita si incuiata (similar cu activarea si functionarea alarmei).

Va rog sa ma ajutati cu sfaturi si idei .

Moderator
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla 1.6 2014
    Un vecin are asa ceva montat de vreo 2 ani tot in urma unor probleme cu animale, in speta un sobolan.
    Alimentarea e permanenta. Motorul e diesel, iar bateria de 75 Ah.

Trimis de pe al meu SM-J530F folosind Tapatalk

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Multumesc, insa intrebarea mea este cum a alimentat permanent? Bateria la Auris e in spate..
    Am comandat asa ceva si intentionez sa caut o siguranta care are 12v permanent : https://www.ebay.com/itm/332860666831

Daca are cineva vreo solutie/idee pentru 12v permanent (de unde sa leg) sau si mai bine zis, 12v cand contactul e luat /masina inchisa... dau niste beri

Moderator
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla 1.6 2014
    A luat fix de la bornele bateriei. Un electrician de la o reprezentanta ar trebui sa stie unde gasesti un 12v permanent in compartimentul motor.