Results 1 to 5 of 5

Thread: care model?

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    -

care model?

Bună ziua,

Stau, la propriu, în vârful muntelui și am nevoie de o dotare maximă pt teren însă Luxury este prea scump, ce părere aveți depre Executive? Oare face față sau singura soluție este Luxury cu toate dotările de care nu ai nevoie?

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota C-HR hibrid, Landcruiser AT 2009.
    Cumperi modelul nou ? traiesti foarte bine si cu Executive, mai ales daca te ingrijoreaa daca urci sau nu pana acasa... gume bune sa cumperi si esti ok.
    In schimb toate dotarile alea sunt foarte misto, eu am una Sh de acu 10 ani, dar era modelul cu de toate, si imi plac si chestiile alea.
    In primul rand suspensia aia pe aer e superba, nu vreau s ama gandesc cat de misto o fi pe modelul nou..

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    -
    Mulțumesc pt răspuns.

Mi-e frică de suspensia pe aer, fiindcă eu, când ajung acasă, dacă a ploat, toată mașina este plină cu noroi și mă gândesc să nu ajungă la perina de aer, să se usuce, să frece ceva și să o spargă. Cei de la reprezentanță îmi spun că și un Active ar face față, dar este modelul care are minimul de dotări off-road, pe când Executive este singurul cu diferențial spate blocabil. Nu știu cât de performante pot fi toate sistemele electronice de la Luxury, dacă depășesc diferențialul blocabil.

Aș dori nou, să văd oferta.

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota C-HR hibrid, Landcruiser AT 2009.
    a mea are 300 k km si o bag in toate namoalalele nu are nici pe dracul suspensia pe aer.
    Diferential pe spate la mine nu se blocheaza, il pot bloca pe ala central numai, dar ma descurc si asa.
    Deci poti sa stai linisitit si pe configuratie mai jos. Dar treaba esentiala la ce vrei tu sunt cauciucurile, cu ce vine ea stock sunt vai de mama lor. Pui gume de iarna bune pentru iarna, si niste AT de vara si nu ai treaba.

Te poti uita si la un Hilux, sunt foarte misto astea noi, ai super comfort, sunt silentioase inauntru, nu simti vibratii, nu se mai conduc ca pick-up de acu 10 ani, si la cat costa un Landcruiser active iei un hilux cu de toate si in plus ai si impozit anual de vreo 400 de roni, ca e pick -up. Singura chestie negative e ca suspensia nu e asa comfortabila fata de Landcruiser, ala e facut sa mearga cu ceva greutate in spate, dar poti scoate o lamela doua si nu ai treaba.
    Eu am fost la drive test toamna asta cu noul Hilux , l-am luat o zi intreaga si am mers cu el la off road, am fost super impresionat. In Belgia versiunea full cu o cabina in spate, automat, vreo 43 k, dar se mai negociaza binisor la pret.. E si ceva mai puturos ca are motor de doar 2.4 dar e ok, nici land-cruiserul nu e vreo racheta de masina..
    Ar fi si asta o optiune.

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    -
    Mulțumesc pt gând. Eu o folosesc de obicei la drumuri lungi și de aia mă gândesc la LC. Am nevoie de confort pe șosea dar să mă și urce sus acasă. Mulțumesc pt informația cu suspensia pe aer.