Results 1 to 21 of 21

Thread: Vanzare-intermediere-verificare auto germania

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017

Vanzare-intermediere-verificare auto germania

Buna ziua,
    Colaborez cu mai multe reprezentanțe Toyota din zona de nord a Germaniei ( Dortmund, Hannover, Bremen, Hamburg etc. ) si pot asigura intermediere, vanzare, numere de țoll, transport pe platforma până în România și transport de la Aeroport până la parcuri sau reprezentanțe, cazare etc. Este valabil pentru orice marca auto.Pentru detalii imi puteti scrie pe forum.

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    TOYOTA AVENSIS 1.8 VVT-I 2007
    Salut. Lasa-mi un nr de tel

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    -
    Quote Originally Posted by CME View Post
    Buna ziua
    Alt samsar! Adio!

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017
    Sunt doar in concediu.
    Nu sunt samsar si nu am pretins nici o sumă.
    Dacă pot sa ajut, ajut.
    Înțelegeți ce vreti.

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017
    Dacă urmărești postarile o sa vezi ca sunt doar posesor de Toyota si nu am nici 1 anunt la vânzări. Am domiciliul în Germania si m am gandit ca pot ajuta membrii forumului.Am multi prieteni care imi trimit numere de telefon si eu doar sun si ma interesez de mașinile respective.Repet ca nu pretind nici o sumă pentru acest lucru.
    Dacă deranjează anunțul, rog adminul sa il șteargă.

Moderator
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla 1.6 2014
    Quote Originally Posted by CME View Post
    Dacă urmărești postarile o sa vezi ca sunt doar posesor de Toyota si nu am nici 1 anunt la vânzări. Am domiciliul în Germania si m am gandit ca pot ajuta membrii forumului.Am multi prieteni care imi trimit numere de telefon si eu doar sun si ma interesez de mașinile respective.Repet ca nu pretind nici o sumă pentru acest lucru.
    Dacă deranjează anunțul, rog adminul sa il șteargă.
    Topicul ramane. Nu deranjeaza pe nimeni. Daca ne putem ajuta intre noi, sa fie primit.

Trimis de pe al meu SM-J530F folosind Tapatalk

Membru senior
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla 2006 1.4 VVTi Sedan & Avensis 2008 1.6 sedan
    Eu nu cred povestea cu ajutatul.
    Cred varianta cu masluitul masinilor.
    Desi nu am drepturi de administrare a forumului eu votez pentru blocarea samsarilor de masini.
    Forumul ar trebui sa fie folosit de utilizatorii de toyota, nu de samsari.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017
    Cum sa masluiesti dacă tu găsești masina si eu doar vorbesc cu vânzătorul si iti negocieze pretul ?

IMI PARE RAU CA ATI RAMAS ASA DE LIMITAȚI .

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017
    Cei care sunteți vechi pe forum si veti avea vreodata nevoie de ajutor, va rog sa ma contactați in privat.
    Rog Adminul sa șteargă anunțul pentru ca nu accept jigniri din partea nimănui.

Carcotașii sa ramana in lumea lor.

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017
    Ai putea sa te uiti pe profilul meu înaintea comentezi.
    Nu am nici 1 anunt de vanzare.
    Sunt doar pasionat si posesor de Toyota.

Membru senior
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla 2006 1.4 VVTi Sedan & Avensis 2008 1.6 sedan
    Profilul tau e unul banal... ca și al meu.
    Dar post-ul deschis de tine începe cu... "vânzări...".
    Nu ma simt deloc limitat daca nu doresc sa colaboram, în plus mi se pare rezonabil ca pe un forum de discuții sa nu apară cei care vând mașini, excepție făcând doar cei care vând mașina (Toyota) personala.
    Pentru vânzare sunt site-uri dedicate.
    Personal sunt suspicios față de samsarii romani, știu cum acționează, nu au limite/principii în ceea ce fac, sunt agresivi în promovarea minciunii etc.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Membru junior burebista's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Prius Gen3 2009
    Topicul e deschis in zona de publicitate.
    Userul isi ofera niste servicii de bun simt.
    Pina la proba contrarie cind cineva isi ia teapa as zice sa mergem pe prezumtia de nevinovatie, nu-i asa?

Si asa doar de dragul discutiei, nu toti cei care vind masini (asa numitii samsari) sunt scursura pamintului. Par egzample ambele masini luate de mine sunt de la un prieten care e samsar cum ii ziceti voi. Numa' ca omul e corect in ceea ce face.
    If it ain't broke... fix it until it is.

Toyota Addict kretzu77's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla E15 Luna 1.4 D-4D, Prius 3 Executive Business Solar
    Samsar corect?
    Ahaaaaa, deci esti mana in mana cu el.
    )))))
    Ne nastem pe rand si murim pe sarite!

Membru junior agryn's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    '07 Yaris1.3 Sol, '17 Auris Hybrid Sol+
    Eu personal nu cred ca serviciile pe care le ofera nu sunt cele specifice samsarilor, nu a spus ca vinde nicio masina, doar ca poate intermedia la fata locului o negociere pt. o masina pe care tu ai gasit-o si ti-o dresti dar nu vrei sa faci vreo 1500-2000km sa vezi ca nu e ceea ce credeai sau ca nu e dispus vanzatorul sa lase la pret.
    Si daca nu ma insel si-a oferit ajutorul si pentru achizitia de masini noi de la reprezentante Toyota din Germania, in cazul asta ce km sa dai inapoi?
    Iar daca ofera servicii de transport pe trailer mi se pare normal sa fie platit.
    Daca nu ai nicio "matusa" in Germania e bine sa ai o optiune, pentru situatia descrisa mai sus.
    Chiar nu vad motiv de inflamare

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017
    Am cumparat 2 masini noi de la AUTOWELLER ( reprezentanța mare de Toyota pe nordul Germaniei), masini facute pe comanda, care nu au fost deloc ieftine.De la aceeași reprezentanța am mai cumparat încă 4 masini pentru prieteni.Din 2015 cunosc această firmă si m am împrietenit cu vânzătorii de acolo. Am avantajul de a negocia prețurile mai mult decat 1 client obișnuit.

Important :

Plata masinii se face direct de catre cumparator in baza facturii care se trimite pe mail , in contul reprezentantei toyota.
    Plata transportului se face la descarcare.
    Daca trebuie sa ma deplasez pentru a vedea mașina sau a face filmare, mi se pare normal sa se plateasca deplasarea.
    Daca veniti la aeroport si vin sa va iau , la fel se consuma motorina.
    Numere de toll nu puteti face fara cont bancar nemțesc.

Nu vad unde este problema.
    Last edited by LittleM@n; 16-07-2019 at 11:14 AM.

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017
    Dacă se va continua cu afirmații nefondate sau cu jigniri, rog oprirea comentariilor si ștergerea anunțului.
    Mulțumesc.

Master of VVT-i Legionaru''s Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Yaris 1.5 VVT-iE & Honda Accord 2.4 i-VTEC Type S
    CME, stii cum e in Romania...orice fapta buna nu ramane nepedepsita!!!
    Toyota & Honda Fan

Mods Fan LittleM@n's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Brevis, Yaris T-Sport & CarinaE
    Ba baieti, ce dracu v-a apucat, v-au plecat ulcelele la vale?
    Nu stiu cine este CME, nu il cunosc personal, dar stiu ca este un membru vechi pe forum. Fara sa caut, tin minte ca atunci cand s-a inregistrat prima oara pe forum parca avea un avensis break 2.0 diesel. Si daca nu ma insel este din Pitesti, sau zona Pitestiului. Again, se poate sa fie aberatii, nu stiu detalii. De asemenea, cred ca acum ceva vreme a plecat in DE cu tot cu catzel si purcel. Toate astea le stiu pur si simplu de-alungul timpului din postarile pe care le-a facut. Toti postam aici, implicit ne formam o "amprenta", cu care suntem usor identificabili.

Acum vine inapoi pune un anunt aici, nici macar nu insista cu el, ca daca vrei sa-ti iei masina din Germania si nu ai la cine sa apelezi, poti sa vorbesti cu el iar in limita timpului disponibil va incerca sa-ti dea o mana de ajutor. Foarte frumos, care e problema? Va deranjeaza? Nu cititi si treceti mai departe. Nu e ca si cum a venit cutarescu, 0 posturi, si gata, te bombardeaza cu anunturi de sh-uri obosite.

Chiar asa de mult am ajuns sa ne uram intre noi si chiar pe noi insine? Vine pog, baga o stramba la misto, si restul pun botul? Wtf is wrong with you guys?
    Da, poate CME este cel mai mare samsar si cel mai mare tzepar. Dar poate si frati-tu, sor-ta, var-tu, sau prietenul tau cel mai apropiat te va trage in tzeapa mai tare de atat. Asta inseamna ca-i vei ura pentru tot restul vietii si nu vei mai vrea sa stii de existenta lor? Adica indiferent de persoana cu care interactionezi, chiar asa nu suntem in stare sa ne purtam singuri de grija, si cand intram intr-un "business" sa ne retragem daca ceva ni se pare dubios?

@CME: daca te deranjeaza, stergem topicul. Dar este posibil chiar sa ajute pe cineva pe viitor. Anyway, your call man.
    '07 Rover 75 Connoisseur KV6 2.5 | '10 Subaru Legacy B4 2.5i | '02 Brevis 2.5 Ai250 | '04 Yaris 1.5 T-Sport | '92 CarinaE 1.6 GLi
    Ex '03 Prius 1.5 NHW11 | Ex '16 Mazda CX-5 2.0 AT FWD | Ex '03 Avensis T25 2.0 D-4D Tspirit Liftback | Ex '08 Honda Civic 1.8 S | Ex '99 Yaris 1.0

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    RAV 4 HYBRID 2017
    Mulțumesc LittleM@n.
    Mai lăsăm postarea o perioadă .Dacă vor continua comentariile inutile, te voi ruga sa ștergi.

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    -
    Wow! Ce de comentarii! CME, mea culpa. Nu asta a fost intentia. Succes in ceea ce faci!
    P.S.: - samsar nu e un cuvant jignitor. parerea mea.