Results 1 to 3 of 3

Thread: Compatibilitate roti intre diferite modele

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Auris Hibrid 2011

Compatibilitate roti intre diferite modele

Salut,

De vre-o jumatate de an am cumparat un Auris hibrid din 2011 si cam ar fi cazul sa o echipez cu cauciucuri de iarna. Am gasit pe internet niste roti de Avensis 2010, care corespund ca si numar de prezoane si dinstanta dintre ele. Va rog daca stie cineva daca se potrivesc si daca gaura din mijloc este la fel de mare pe amandoua modele.

Mersi si o zi buna va doresc

Toyota Addict peco.tm's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla E15 2008 1,6 dual vvt-i Luna
    salut,

pe langa toate cele enumerate trebuie sa ai grija la latimea jantei si la offset, respectiv ET

http://www.matey-matey.com/offset_diagram.gif

cred ca cel mai bine ar fi sa suni vanzatorul si sa-i ceri toate datele inscrise pe janta.
    dual vvt-i

Membru senior
    BasicPost Thanks/Likes
    Prius Prime, Auris HSD
    Quote Originally Posted by Daniel Damian View Post
    Salut,

De vre-o jumatate de an am cumparat un Auris hibrid din 2011 si cam ar fi cazul sa o echipez cu cauciucuri de iarna. Am gasit pe internet niste roti de Avensis 2010, care corespund ca si numar de prezoane si dinstanta dintre ele. Va rog daca stie cineva daca se potrivesc si daca gaura din mijloc este la fel de mare pe amandoua modele.

Mersi si o zi buna va doresc
    Salut,

Am aceeasi masina si am cumparat masina cu 215/45/17. Am gasit pe OLX niste jenti pe 15 si acum am trecut pe 195/65/15.
    Toate dimensiunile jentiilor sunt detaliate aici.

Eu am pus jenti 6.5J si ET 45 si sunt super ok cu 195/65/15. Nu uita sa iei in calcul si prezoanele pentru noile jenti ...

Tags for this Thread