Results 1 to 6 of 6

Thread: USB MP3 CD Changer adapter

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla Verso

USB MP3 CD Changer adapter

Buna! Zic sa-mi iau unul din asta:

http://www.ebay.com/itm/USB-SD-SDHC-MP3-CD-Changer-Adapter-Radio-6-6-Toyota-Corolla-Verso-E13-E14-E15-/110919644045?pt=Car_Audio_Video&hash=item19d353738 d&vxp=mtr

Stie cineva ceva despre adapterul dat, despre calitate, sau coraportul pret-calitate?! Se merita ?? Mersi!

Membru senior ionutionut's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Corolla 2.0 D4D
    Merge cumva si pe E12?

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla E12 1.4
    Merge si pe E12, insa trebuie sa verifici exact modelul unitatii radio-cd ca sa fii sigur ca se potrivesc mufele (sunt 2 variante la corolla E12). Cauta xcarlink pe google si vei gasi poze cu unitatile posibile de corolla si mufele aferente.

Din punct de vedere al calitatii, din cate am citit, este similara cu CD-urile audio. Avantajul major este ca scapi de cd-uri si ai suficient de multa muzica ascunsa prin torpedo, fara sa pierzi functionalitatea de computer de bord (la mine e inclus in unitatea aia) si fara improvizatii care arata...nefericit.

BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Corolla 2.0 D4D
    Da, asa este ma scuteste de o mare bataie de cap si capat si eu putin mai multa muzica.)
    Mersi de info o sa caut sa vad daca e compatibil cu unitatea mea.
    Abia ce m-am uitat si da este vorba de mufa mica pentru cele doua tipuri de unitati audio pentru E12 .
    Toyota - conector tip A (mic) - 58814, 58816, oricum pretul este acceptabil atat timp cat pot conecta si ipod-ul.

Moderator connectorxp's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Prius MY2008 3R3 & Lexus CT200h MY2012 8U9
    Ai incercat Xcarlink? macar avantajul ca sunt de aici si daca nu-ti place cum presteaza ai pe cine sa iei de urechi si sa-i dai cu ea in cap. Tot chinezaraie este si ea.
    Toyota Prius MY2008 Barcelona Red (3R3) - "Carmen" si Lexus CT200h MY2012 Cerulean Blue (8U9) - "Paula".
    Hybrid fanatic with Toyota Tester

BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Corolla 2.0 D4D
    Nu nu am avut unde sa incerc adaptorul de pe Xcarlink, dar am aruncat o privire si pare ok.Exact cum ai spus si tu e mai bine de aici, cel putin am unde sa bat la usa .Nici nu ma gandeam sa fie facut in alta parte decat China!

Tags for this Thread