Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 74 of 74

Thread: sfaturi achizitionare aygo

Forum Fan steph's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Yaris TS
    Poate reveniti si voi la topic.

Forum Fan kte's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Ave 1.8 Luna 2008
    -sa revenim si noi la topic?
    - pai cand discuti de achizitionarea unei masini implicit vine vorba si despre concurenta, despre caracteristicile masinii, etc si eu unul cred ca nu suntem chiar asa off incat sa fim atentionati
    -si in alta ordine de idei, noroc ca mai scriem noi pe aici ca altfel sectiunea asta e praf
    TOYOTA

Forum Fan steph's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Yaris TS
    Sunt convins ca un eventual cumparator o sa se orienteze dupa ficatul lui Mirmi

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Mitsubishi Colt CZT | Aygo+ VVT-i
    E agitatie mare pe citroen si peugeot (c1/107). La noi bate vantu...
    Mitsubishi Colt CZT | Aygo+ 1.0 VVT-i

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    -
    Am posibilitatea sa cumpar o toyota aygo din Franta
    Am un prieten care foloseste masina de 2 ori pe saptamana si si-a dat seama ca mai bine o da. Are foarte putini km, este primul proprietar, il cunosc, o da la un pret bunicel deci suna tentant ca a doua masina pentru sotie.
    Acum vin intrebarile
    1. Cum o aduc sau cam cat m-ar costa sa o aduc pe un trailer/camion/tir etc? Nu stiu daca este recomandabil sa o iau pe roti din Franta in principiu datorita drumurilor din Romania... trebuie sa ajung in Constanta...
    2. Ce stiti de toyota aygo cu cutie automata motor 1 litru 2007 dotari okay pentru masinuta asta (5 usi, etc)
    3. Taxa de prima inmatriculare in urma unui calcul facut pe un site in 2011 va fi de aprox 1000 RON? (atat de mult pentru o masinuta cu motor de 1 l si euro IV ?)

ex luck33ro mirmidon's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Ford Fiesta 1,4L 2009l+Yaris Luna 1,4 D-4D tunata :)
    Daca o aduci pe roti iesi mai scump si mult mai obositor. Din germanica se aduc cu 2-300 de euro pe trailer, din ce stiu eu... Nu e mult 200 de euro taxa. Si din cate stiu e si ilegala, poti cere banii inapoi in instanta
    Yarii D-4D

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    multumesc de sfaturi...incerc sa-mi vand Dacia cumva si sa achiz. toyota (mai nou mai vechi)

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Aygo

Probleme aygo

Buna,am 2 toyote,un Aygo, si un RAV4,cu Aygo am avut numai probleme:la 17.000 km a cazut ambreiajul!!!!!!!!!! sau cel putin asa mi-au zis cei de la service Toyota Braila,la 20.000 a cazut servodirectia,la 21.000km a cazut AC,vara trebuie sal scot ca sa pot merge!!!!,acuma a cazut imobilizatorul si calculatorul!!!!! si am cu ea numai 27.000km si este din 2006! Deja am vanduto! La RAV4 am schimbat discurile pe fata la 65.000km si dupa 100km tot are oscilatia in volan la franare! daca a mai patit cineva asa ceva cu Aygo? Fugiti de serviceul Toyota din Braila!!!!!!!!!!!

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Aygo

Probleme aygo

Buna,am 2 toyote,un Aygo, si un RAV4,cu Aygo am avut numai probleme:la 17.000 km a cazut ambreiajul!!!!!!!!!! sau cel putin asa mi-au zis cei de la service Toyota Braila,la 20.000 a cazut servodirectia,la 21.000km a cazut AC,vara trebuie sal scot ca sa pot merge!!!!,acuma a cazut imobilizatorul si calculatorul!!!!! si am cu ea numai 27.000km si este din 2006! Deja am vanduto! La RAV4 am schimbat discurile pe fata la 65.000km si dupa 100km tot are oscilatia in volan la franare! daca a mai patit cineva asa ceva cu Aygo? Fugiti de serviceul Toyota din Braila!!!!!!!!!!!

Toyota Addict
    BasicPost Thanks/Likes
    Avensis 1.8 Valvematic Executiv si Yaris 1.33 Luna
    Unii stiam. Pacat ca nu si tu pana acum. Cred ca era mai bine sa postezi aici http://www.club-toyota.ro/forum/showthread.php?t=3064. E thread "dedicat".
    Pentru ca toti cei care intra pe forum, sa stie.

Toyota Addict br83lau's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Auris d4d.2.0
    Quote Originally Posted by Cario View Post
    pai din 2006 ai facut numai 27 mii???

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    fashion master
    This is a 4 seater car, with a small boot. Vitually all cars are 5 seater.

Put a baby seat in and it becomes a 3 seater. This car may be on the small side for what you want. The boot, in particular, may be too small for your needs.

You could go along to a Toyota dealer and compare it with the slightly larger Toyota Yaris, which I suspect will be more suited to your needs.

A friend, with a small child, had to make a similar choice and went for the Yaris instead, so why not go to the toyota garage and compare.

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Aygo
    Am luat si eu un Aygo pentru sotie. Intr-adevar cam praf sectiunea asta, nu prea mi-a fost de ajutor.
    Din ce am reusit sa mai gasesc pe net si pe forumurile Peugeot / Citroen, as sugera (in special pentru second hand) sa se verifice:
    - ambreiajul
    - scurgerile de apa in masina (pe la usi, prin portbagaj, pe la antena de la radio)
    - servodirectia (se pare ca se "cam" duce computerul care o controleaza)
    - daca s-au schimbat (gratis la reprezenanta) elementele stiute ca se strica: cheile cu butucii din usa si contactul, pedala de acceleratie
    - peste 100.000 se cam uzeaza materialul de pe scaune

In rest ... ca la orice masina: se asculta motorul, se face o diagnoza, se verifica pe la "incheieturi" daca sunt urme ca suprafetele au fost revopsite, samd.
    Eu am luat masina fiindca m-a convins in primul rand pretul, apoi faptul ca era cea mai dotata pe care am vazut-o (proiectoare OEM, jante aliaj OEM, bluetooth pus de dealerul care a vandut-o in Italia...). Mai am de lucru la ea, dar nu ma plang.

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Ce consum real are aygo?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 3 of 3 FirstFirst 123