Results 1 to 12 of 12

Thread: Actualizari harti...gratis

Toyota Addict alin-l's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Auris 1.6 VVT-i Luna...the best MY money can buy!!!

Actualizari harti...gratis

Buna!
    Am primit un GPS marca MEDION, cumparat de pe undeva din Europa de vest (nu stiu de unde si nici nu conteaza..). Problema mea e ca am harti DOAR ptr Eu de la Ungaria spre vest, din pacate, iar ceea ce doresc sa stiu, este daca are cineva si harti ptr Ro ... dar - vezi titlul ...
    Si DA, stiu! sunt un zgarcit!!!
    Toyota AURIS - 1,6 dual VVT-i LUNA

Forum Fan monk's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Avensis 1.8 VVT-i Luna
    depinde ce soft de navigatie foloseste. daca are ca sistem de operare Windows CE, se poate instala iGo sau MioMap, harti se gasesc usor. Daca este altceva...

Membru junior cata078's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Yaris 1.4 D-4D Luna
    Quote Originally Posted by alin-l View Post
    Buna!
    Am primit un GPS marca MEDION, cumparat de pe undeva din Europa de vest (nu stiu de unde si nici nu conteaza..). Problema mea e ca am harti DOAR ptr Eu de la Ungaria spre vest, din pacate, iar ceea ce doresc sa stiu, este daca are cineva si harti ptr Ro ... dar - vezi titlul ...
    Si DA, stiu! sunt un zgarcit!!!

Un search pe google si ar trebui sa gasesti. Dar ..mai concis ce model de MEDION ? Ca nu-i doar unul fabricat de ei !
    Am gasit un torrent care spune ca ar contine : "Medion Navigator v5.x Maps : Europe A". Acum ideea e ca nu stiu ce contine Europe A si nici n-am rabdare sa descarc 868.81 MiB ca sa aflu .. deci ..sfatul meu e sa dai un search si sigur o sa gasesti ceva si pt modelul tau. Iti trimit linkul pe care l-am gasit pe private ca nu stiu daca am voie sa-l pun aici. Bafta !

Toyota Addict alin-l's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Toyota Auris 1.6 VVT-i Luna...the best MY money can buy!!!
    OK, multam pentru link!!! o sa incerc sa vad ce este... Da, am aflat ca SO este Windows CE si, teoretic, ar trebui sa "mearga" si iGO... Am cautat pe net ffff mult si n-am gasit ceva concret, care sa imi fie de folos... "Scula" e buna si destul de ...desteapta! ... dar nu are harta pt Eu de est (inclusiv Ro).
    Multam, ink o data!
    Toyota AURIS - 1,6 dual VVT-i LUNA

Forum Fan paul-cristian's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Auris 1.6 benzina SOL
    Hartile mele sunt licentiate si le cedez, fara sa fi folosit, defapt e un SD, e vreo problema ca il cedez? e o varianta dar merge si pe PM

Toyota Addict iubaka's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Avensis 1.8 a/t
    Mai baieti, are cineva sistemul de navigatie Clarion de il dau astia cadou? Eu am primit cadou la masina proaspat livrata (care masina e super dooper) dar nu-l au pe stoc iar pe site-ul clarion nu e romanica trecuta la harti.
    Poate sa-mi spuna cineva daca e Romania inclusa in sistemul de navigatie cu pricina?

Forum Fan monk's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Avensis 1.8 VVT-i Luna
    este. pe langa softul original (si hartile aferente, adica cele trecute pe site-ul Clarion), map770 vine pe card cu MioMap 3.2 si cu harti aditionale, printre care si Romania. Dispozitivul lucreaza transparent cu ambele programe (si cu toate hartile), astfel ca nu trebuie sa faci nimic suplimentar, practic pe el sunt inregistrate doua licente (si softul Clarion, si MioMap sunt de fapt versiuni de iGo foarte usor modificate, la nivel de skin).

Membru senior FAR EASTERN's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    2004 Prius Executive
    Pentru informare......
    Am intrebat la Toyota Romania daca pot sa fac update la versiunea existenta pe NAV-ul de la Prius si am fost sunat azi de la ei zicandu-mi ca Toyota Europe nu ARE disponibile hartile pentru EST pentru nici un model Toyota sau Lexus. Probabil ca de asta nu se vinde la noi Prius cu NAVI. Nu credeti ca e discriminare? Si care-i rostu sa vinzi in RO masini care au NAVI dar sa nu-l poti folosi decat in Vestul Europei. Cred ca aici ar trebui sa fie mai incisivi ai nostri, de la Toyota RO. Hai ca mai vorbim......
    prius - adv. mai intai, de mai inainte

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    Corolla 2002 Luna 1.4 VVTI

Exclamation Sistemul audio cu cd de pe corolla mea...

Sistemul audio cu cd de pe corolla mea are ceva taste ce sugereaza cum ca ar sti si navigatie. ce-i cu el? stie navigatie daca ii bag un cd cu harti? are gps incorporat? sau ce dracu vrea de la sufletelul meu HeadUnitul ala?
    sunt inceparetz, asa ca vreau ajutor!

Super Moderator razzmatazz's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Qashqai 1.6 Acenta, Fiesta 1.6 Titanium
    sistemul audio de pe corolla ta nu e decat sistem audio. nu are gps incorporat, si nu vede nici un cd cu harti. scuza-ma ca sunt direct

butoanele alea care te induc in eroare sunt pentru radio (posturi de trafic etc.), din cate mi-aduc aminte de la corolla mea e12. in plus, pentru te putea bucura de navigatie, ar trebui ca headunit-ul sa incorporeze un display lcd, care nu vine la nicio echipare corolla, nici macar optional.
    the only constant is change - rochefoucauld

Membru senior spartacus's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    COROLA 1,6 Sol - in asteptare, Cielo GLE
    Iar motivul pentru care nu vine in .ro cu GPS este ca nu au harti. Ce harti sunt pe i-go nu sunt multumitoare.. nu se pot compara cu hartile pentru Italia sa spunem....

Toyota Addict Veve's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    `Rolla...
    Trip/Navi - nu are legatura cu navigarea... Se refera la consum, setari unitati de masura etc.
    TA Guide - se refera la schimbarea postului in caz de semnal prost...

ETC.