Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 94 of 94

Thread: Rav4 vs Tiguan

Forum Fan OvidiuH's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    BMW 3 GT / Mazda CX5 / Toyota Aygo
    Quote Originally Posted by tiberiu View Post
    OvidiuH te contrazic,nici in vw nu e alta viata(la tiguan bordul e imprumutat de pe golf plus).Plastic la tot pasu pe orice masina din ziua de azi.
    Poate conta textura plasticului,sau daca peste plastic a fost adaugat un material precum ''spuma'' (asa aveam pe golf4) .
    Nu vad prin ce m-ai contrazis. M-am suit si am mers cu ambele. Calitatea materialelor din Tiguan, la fel ca si materialele de pe Golf Plus, este mult mai buna fata de cele de pe RAV4. Ma refer aici la textura, aspect, imbinari samd. E adevarat ca mai toate masinile folosesc mult plastic la interior, insa si plasticul asta e de diferite calitati.
    BMW 3 GT / 2.0d / AT Sport / Luxury Line / 2016
    Mazda CX5 / 2.0i AWD / MT / Attraction / 2012

Membru junior tiberiu's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    seat leon1p
    Nu vad unde japonezii nu au dat atentie la detalii/imbinari/aspect.La capitolul asta n-am ce sa reprosez,sunt peste vw.
    La vw(sau mai exact grupul vag) au fost probleme cu plasticele de la usi/gurile de ventilatie/din jurul climei care se cojeau(aveau vopsea cauciucata).
    Minusul asta il intalnim la passat b5.5,polo 9n/ 9n3,golf,ibiza 6l ,leon 1p si mai sunt si altele.
    La fosta masina(avensis t25) nu am intalnit ''buba'' asta si nici la rav.

Membru junior
    BasicPost Thanks/Likes
    -
    Eu as merge pe Tiguan.

Mods Fan LittleM@n's Avatar
    BasicPost Thanks/Likes
    Brevis, Yaris T-Sport & CarinaE
    Stai jos, 2!

Au trecut vreo 7 ani de cand s-a deschis threadul asta, nu cred ca mai are nici o relevanta pentru nimeni acum, iar in afara de faptul ca am vazut cat de urat imbatraneste Tiguanul (cu butoane la geamuri scorojite, si alte cele, ca toate porcariile de VW de altfel), si faptul ca Rav4, desi e mai urat si mai spartan, se tine mult mai ok la uzura in timp. Plus ca are valoare de revanzare mai mare...si probabil ceva mai putine intrari in service pentru nimicuri care te lasa cu buzunarele goale.
    '04 Jaguar XJ6 | '02 Brevis 2.5 Ai250 | '04 Yaris 1.5 T-Sport | '92 CarinaE 1.6 GLi
    Ex '07 Rover 75 Connoisseur KV6 2.5 | Ex '10 Subaru Legacy B4 2.5i | Ex '03 Prius 1.5 NHW11 | Ex '16 Mazda CX-5 2.0 AT FWD | Ex '03 Avensis T25 2.0 D-4D Tspirit Liftback | Ex '08 Honda Civic 1.8 S | Ex '99 Yaris 1.0

Page 4 of 4 FirstFirst 1234